Rajd "Barwy jesieni"

16 września 2014 roku grupa ponad 40 uczniów z klas 1, 2 i 3 wyruszyła po lekcjach na rajd pieszy „Barwy jesieni”.

Celem rajdu były: popularyzacja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu wolnego, edukacja przyrodnicza oraz integracja zespołów klasowych.

Uczniowie wraz z opiekunami maszerowali ponad 3 km przez pola, las i podziwiali uroki jesiennego krajobrazu. Przy okazji zbierali dary natury- leśne skarby.

Strudzeni dotarli do ostatniego etapu marszu- na polanę nad Jeziorem Glinki. Tu przy ognisku piekli kiełbaski, śpiewali piosenki i odpoczywali. Po posiłku uczestniczyli w grach i zabawach, które przygotowały organizatorki- panie E. Marciocha, K. Filipek, A.Sołtan i T. Paszkiewicz. Droga powrotna przebiegała tą samą trasą, ale trwała trochę dłużej, ze względu na zmęczenie uczestników.

Z rajdu wszyscy wrócili pełni wrażeń i sympatycznych wspomnień.