"sprzątaMy"

W dniu 20.09.2019 cała społeczność uczniowska wzięła udział w akcji społecznej pod nazwą "sprzątaMy". Jej inicjatorem jest Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda. Skierowana ona jest do wszystkich obywateli naszego kraju, którym na sercu leży dbałość o środowisko przyrodnicze, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży szkolnej. Nasi uczniowie sprzątali las na terenie Nadleśnictwa Sobibór - obszar w okolicy naszej szkoły. W przeciągu dwóch godzin uczniom i nauczycielom udało się zebrać kilka worków śmieci. Po wykonanym zadaniu uczniowie wzięli udział w prelekcjach z tematyki edukacji przyrodniczo-leśnej oraz w grach i zabawach z nagrodami. Największym zainteresowaniem cieszyło się "Koło Fortuny". Sponsorem nagród oraz słodkiego poczęstunku było Nadleśnictwo Sobibór. Po takim ciekawym i wyczerpującym dniu, w społeczności szkolnej na pewno została zakorzeniona idea troski o środowisko, w którym żyjemy.